Wanneer ’s werelds grootste motorfabrikant aankondigt dat ze met een elektrische motor komen, dan spitsen we onze oren. Nadat we jarenlang om de oren geslagen werden met EV van kleine startups, lijkt het er nu op dat ook de globale nummer 1 met een E-motorfiets komt. Geen scootertje dus, maar een echte motor. Hoewel er nog niet te veel technische details bekend zijn, weten we dat we mogen rekenen op een actieradius van vlot boven de 150km en snelheden op A2-niveau. Rest enkel nog de vraag: wat moet het kosten en hoe snel kan je hem opladen? Persbericht en foto’s hieronder.
PERSBERICHT
- Eerste volwaardige elektrische motorfiets van Honda uitgebreid getest in Europa
- Ontwikkeling geleid door een ervaren ingenieur met expertise in diverse iconische benzinemodellen
- Biedt een geheel nieuwe rijervaring die uniek is voor elektrische motorfietsen





























Honda heeft nieuwe beelden vrijgegeven van het EV FUN Concept, dat momenteel in Europa wordt getest tijdens de ontwikkelingsfase.
Voor het eerst getoond op de EICMA-beurs in Milaan in 2024, is de EV FUN Concept een middelgrote naked motorfiets met een vaste accu en compatibiliteit met CCS2-snelladen volgens automobielstandaard. Deze motorfiets vertegenwoordigt opnieuw een belangrijke stap in Honda’s veelzijdige benadering van emissievrije mobiliteit.
De ontwikkeling wordt geleid door Masatsugu Tanaka, die zelf ook als testrijder in de video te zien is. Tanaka-san heeft meer dan twintig jaar ervaring bij Honda en trad direct na de middelbare school in dienst met de ambitie de “nummer één motor ter wereld” te creëren. Zijn indrukwekkende staat van dienst onderstreept dit doel.
Tussen 1998 en 2006 verfijnde hij het rijgedrag en de handling van iconische modellen zoals de CBR600F, CBR600RR, CBR1000RR Fireblade en de Gold Wing, in zijn rol als Test Project Leader voor motorfietsen met grote cilinderinhoud. Vanaf 2006, als Deputy Large Project Leader, gaf hij leiding aan de ontwikkeling van succesvolle modellen zoals de VFR800F, VFR1200F, VFR1200X CrossTourer, CRF1100L Africa Twin en de NT1100.
Sinds 2022 is Tanaka-san verantwoordelijk voor ontwikkeling en dynamische testen binnen de elektrificatieafdeling. De overdracht van zijn uitgebreide kennis en ervaring, gecombineerd met een team van jonge, gepassioneerde ingenieurs, zorgt ervoor dat het EV FUN Concept dezelfde balans, precisie en fun-factor biedt waarvoor Honda wereldwijd bekendstaat.
“We hebben Honda’s eerste elektrische FUN-model ontwikkeld onder het sleutelconcept Be the Wind. Het biedt een stille en soepele rijervaring, uniek voor elektrische modellen, en een gevoel van eenheid met de machine dat je het idee geeft zelf de wind te zijn,” legt Tanaka-san uit.
“Op basis van mijn 20 jaar ervaring met Honda’s benzinemodellen hebben we de opgebouwde knowhow toegepast op deze elektrische motorfiets om een model te creëren dat echt spannend is om te rijden. We hebben uitgebreide tests uitgevoerd in Europa – waar onze klanten zijn – om prestaties, laadmogelijkheden en dagelijks gebruik te evalueren, en hebben elk aspect zorgvuldig verfijnd om betrouwbaarheid en puur rijplezier te garanderen. Een nieuwe Honda FUN EV komt eraan, en we kunnen niet wachten tot u hem beleeft.”






