Deus Ex Machina en Yamaha Motor Europe werken samen aan nieuwe XSR900-build
Onthuld tijdens de derde editie van de Deus Swank Rally On Ice
Pol Tarrés ongeslagen op het ijs met de Ténéré 600
WR125R en Wolverine® RMAX™2 1000 zorgen voor een andere soort ijsplezier
Al meer dan tien jaar werken Yamaha en het iconische custom motor-, surf- en lifestylemerk Deus Ex Machina samen aan projecten. Het nieuwste project zag Deus een custom build maken van de Yamaha XSR900 voor deelname aan de derde editie van de Deus Swank Rally on Ice.

De Deus Swank Rally on Ice staat bekend om het samenbrengen van custom motoren, plezier, lifestylecultuur en avontuur, waarbij stijl en creativiteit belangrijker zijn dan de competitie zelf. Het evenement vond plaats in het prachtige Andorra en vormde het perfecte podium voor de voortzetting van de langdurige samenwerking tussen Yamaha en Deus Ex Machina.

Geïnspireerd door de Yamaha YZ125- en YZ250-modellen uit de jaren ’90, combineerde het ontwerp van de XSR900 een wit en felroze kleurenpalet, wat resulteerde in een krachtige machine met een retroziel en een agressieve uitstraling. Extra handgemaakte onderdelen maken de motor werkelijk uniek. Met een Akrapovič-uitlaat is het zonder twijfel een echte blikvanger.
Naast de indrukwekkende XSR900 konden gasten tijdens het evenement ook genieten van de volledig nieuwe Yamaha WR125R. Er werd zelfs een verkleinde versie van de Deus Swank Rally georganiseerd om de speelse mogelijkheden van Yamaha’s nieuwste adventuremotor te laten zien.




























ANDORRA – 14 MAART 2026
Het is 7:30 uur en een sneeuwstorm tekent zich af rond de bergtoppen die het circuit omringen. Perfecte omstandigheden voor racen op ijs.
Op de parkeerplaats, ondanks de bijtende wind, serveert iemand koffie vanuit de kofferbak van een oldtimer. Rijders uit Spanje, Frankrijk, België en Italië laden vintage en unieke motoren uit. In hun ogen is duidelijk de opwinding te zien wanneer ze naar het perfect geprepareerde, sneeuwwitte circuit kijken.
Bij het rijden op ijs in maart zijn er slechts twee ideale momenten voor grip: vroeg in de ochtend en ’s avonds, wanneer het oppervlak nog hard is.
Van 08:00 tot 11:00 uur is het tijd voor vrije rondes – een kans voor rijders om vertrouwen op te bouwen op het gladde oppervlak en volop van het rijden te genieten.
In de pitstraat staan, naast de vintage motoren, drie gloednieuwe Yamaha WR125R-modellen uit 2026 klaar voor iedereen om te testen. Want als het gaat om puur rijplezier op twee wielen, levert Yamaha altijd.
Veel deelnemers grijpen de kans om de veelzijdigheid van deze eenvoudige maar ongelooflijk leuke machines te ontdekken. Onder hen bevinden zich speciale gasten: Ahikar Azcona – net zo zelfverzekerd op de motor als voor de camera – en Pol Tarrés, die wisselt tussen zijn vintage XT600Z Ténéré en de WR125R.
Voor extra plezier werd tijdens de lunchpauze een verkleinde versie van de Deus Swank Rally georganiseerd, waarbij alle deelnemers op de WR125R reden – een gelijk speelveld voor iedereen. Zoals verwacht zette Pol Tarrés de snelste tijd neer.
Yamaha is meer dan alleen tweewielers; en het sneeuwcircuit is de perfecte speeltuin voor hun vierwielige machines. De Wolverine RMAX™2 1000 zorgde voor eindeloos plezier en liet opnieuw zien hoe Yamaha harten sneller laat kloppen.
Om 18:00 uur wordt het serieus. De lucht wordt kouder en de motoren heter wanneer de officiële, zelfgetimede sessie van de Deus Swank Rally on Ice begint. Voor sommigen is het een persoonlijke uitdaging. Voor anderen draait het om die ene vriend verslaan die altijd net een seconde sneller is. En voor enkelen maakt de tijd helemaal niet uit.
Ondanks sterke pogingen van verschillende vastberaden rijders, zet Pol Tarrés – niet verrassend – samen met zijn XT600Z de snelste tijd neer. Maar eigenlijk maakt het niemand echt iets uit; het is allemaal maar een spel. De nacht is koud, iedereen keert terug naar de chalet in het hart van het circuit, en de avond is nog jong – het feest is nog maar net begonnen…







